nedeľa, 19 septembra, 2021
16.8 C
Bratislava
ÚvodArénaProkuratúra: Ústav v súvislosti s úmrtím právnika Krivočenka nepochybil

Prokuratúra: Ústav v súvislosti s úmrtím právnika Krivočenka nepochybil

Bratislavský ústav na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody v prípade úmrtia obvineného právnika Ľubomíra Krivočenka nepochybil. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol prokurátor a zastupujúci hovorca Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava Patrik Hujsa.

V ústave sa vykonala mimoriadna previerka zachovávania zákonnosti. “V rámci vykonanej previerky nebolo v postupe a rozhodnutiach ústavu na výkon väzby (ÚVV) a výkon trestu Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Bratislava v súvislosti s infikovaním obvineného ochorením COVID-19 zistené žiadne pochybenie alebo rozpor so zákonom č. 221/2006 Z. z. o výkone väzby,” uviedol.

Vyhlásil, že sa nezistilo pochybenie alebo rozpor ani s aplikáciou vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR o izolácii osôb pozitívnych na ochorenie COVID-19 a ani s rozkazom generálneho riaditeľa ZVJS.

“Zisťovanie okolnosti úmrtia uvedenej osoby v nemocnici v ÚVV Trenčín je predmetom samostatného vyšetrovania, kde dozor vykonáva Okresná prokuratúra Trenčín,” spresnil Hujsa.

Právnik Ľubomír Krivočenko zomrel v závere februára. Väzobne stíhaný bol od minulého roku. V jeho prípade má ísť o prvé úmrtie v ústavoch na výkon väzby a na výkon trestu odňatia slobody v súvislosti s novým koronavírusom.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 15:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -