utorok, 18 mája, 2021
15.5 C
Bratislava
Úvod Aréna USA: Úrady nelegálnych migrantov varovali, aby nechodili k hraniciam

USA: Úrady nelegálnych migrantov varovali, aby nechodili k hraniciam

Koordinátorka americkej vlády pre oblasť južných hraníc Roberta Jacobsonová v utorok nelegálnych migrantov varovala pred nebezpečenstvom, ktoré im hrozí v prípade príchodu na hranice Mexika s USA. Informovala o tom agentúra AFP.

“Nechoďte k hraniciam. Hranice sú uzavreté. Osobám, ktoré sa chcú do USA dostať nečestným spôsobom, hrozí, že sa stanú obeťami zločinov a obchodovania s ľuďmi,” uviedla Jacobsonová.

Migranti, ktorí sa dostanú k hraniciam Mexika s USA, podľa jej slov absolvujú “nebezpečnú” cestu, pričom pašerákov ľudí, ktorým títo migranti platia za pomoc, označila za “nebezpečné osoby”. Cestovanie vo veľkých skupinách a pobyt v táboroch takisto zvyšuje riziko šírenia koronavírusu SARS-CoV-2, dodala.

Jacobsonová v utorok absolvovala stretnutie s mexickým ministrom zahraničných vecí Marcelom Ebrardom. Na rozhovoroch sa zúčastni aj  Juan González, ktorý má v americkej Rade pre národnú bezpečnosť (NSC) na starosti oblasť Latinskej Ameriky. Mexiko a Washington sa dohodli, že budú hľadať spôsob, ako zabezpečiť “organizovanú, legálnu a bezpečnú migráciu”, píše na svojej webovej stránke denník The Washington Post.

Mexiko minulý týždeň sprísnilo postupy voči migrantom, ktorých väčšina pochádza z Hondurasu, Guatemaly a Salvádora. S cieľom zamedziť šíreniu nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 zároveň uzavrelo pozemné hranice pre iné ako nevyhnutné cesty.

Na základe údajov Úradu colnej a hraničnej ochrany (CBP) americké úrady vo februári zadržali 100.000 ľudí, ktorí sa pokúšali nezákonne dostať do krajiny.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,659 Úmrtí 12,238 Uzdravení 370,990 Infikovaných 4,431 Last updated: 18. mája 2021 - 09:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -