štvrtok, 17 júna, 2021
19.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Šéf diplomacie EÚ kritizuje sankcie Číny voči európskym osobnostiam a subjektom

Šéf diplomacie EÚ kritizuje sankcie Číny voči európskym osobnostiam a subjektom

Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell v pondelok odsúdil odvetné sankcie Pekingu voči desiatim európskym osobnostiam a štyrom inštitúciám a nazval ich “neprijateľnými”. Čína zaviedla tieto sankcie v reakcii na reštrikcie EÚ voči čínskym predstaviteľom a subjektom v súvislosti s represiami voči ujgurskej menšine v provincii Sin-ťiang.

“Namiesto zmeny svojej politiky a riešenia našich oprávnených obáv Čína opäť zatvára oči a tieto opatrenia sú poľutovaniahodné a neprijateľné,” povedal Borrell po stretnutí ministrov zahraničných vecí členských krajín EÚ v Bruseli.

“Odhodlanie Európskej únie, čo sa týka obrany ľudských práv a reakcie na ich závažné porušovanie a zneužívanie, sa nezmení,” vyhlásil.

Spojené štáty, EÚ, Británia a Kanada v pondelok uvalili sankcie voči porušovaniu práv voči moslimskej menšine Ujgurov. EÚ ohlásila prijatie sankcií vrátene zmrazenia majetku a zákazu cestovania do EÚ voči štyrom čínskym predstaviteľom a jednému právnemu subjektu. Ide o  prvé sankcie voči Číne od masakry na Námestí nebeského pokoja (Tchien-an-men) v roku 1989, pripomína DPA.

Británia v pondelok zaviedla sankcie voči štyrom čínskym predstaviteľom a štátnej bezpečnostnej organizácii. Stalo sa to po prvý raz, čo Londýn v súvislosti s ujgurskou komunitou podnikol takýto krok.

Spojené štáty v pondelok ohlásili sankcie voči dvom čínskym predstaviteľom a Kanada voči štyrom osobám a jednému subjektu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,149 Úmrtí 12,456 Uzdravení 377,534 Infikovaných 1,159 Last updated: 17. júna 2021 - 08:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -