- Reklama -
Úvod Aréna Zoroslavovi Kollárovi pribudlo ďalšie obvinenie

Zoroslavovi Kollárovi pribudlo ďalšie obvinenie

0
Zoroslav Kollár (Foto: pinterest)

Podnikateľovi a konkurznému advokátovi Zoroslavovi Kollárovi vzniesla v pondelok polícia ďalšie, v poradí už tretie obvinenie. Médiám to potvrdil jeho obhajca Martin Berec. “Teraz vám viem potvrdiť iba to, že nám bolo vznesené nové obvinenie a bližšie sa k právnej kvalifikácii nebudem vyjadrovať,” uviedol advokát po opustení budovy Prezídia Policajného zboru SR.

Polícia v tomto prípade podľa zdrojov z justičného prostredia obvinila aj podnikateľa Tomáša Rajeckého a bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa. Trojica je obvinená z korupčných trestných činov v súvislosti s ilegálnou výrobou cigariet. V júli 2019 mala ďalšia, štvrtá osoba v jednom byte v Bratislave a v reštaurácii prostredníctvom Tomáša Rajeckého a Zoroslava Kollára odovzdávať úplatky Ľudovítovi Makóovi. Ten ich mal včas varovať o prípadnom zásahu proti výrobe ilegálnych cigariet a ich pašovaniu. Úplatky sa mali pohybovať vo výške od 10.000 do 150.000 eur mesačne.

Po Tomášovi Rajeckom v pondelok polícia vyhlásila pátranie. Zoroslav Kollár je stále vo väzbe, keď bol minulý rok v októbri zadržaný počas akcie Víchrica. Obvinený je zo zasahovania do nezávislosti súdov. Od 12. marca čelí aj obvineniu, že poskytol bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) a námestníkovi SIS úplatok, aby ho nesledovali.

Polícia pátra po 52-ročnom Tomášovi Rajeckom (na snímke). Je obvinený z korupcie. Rajecký má trvalé bydlisko v Bratislave a je obvinený z pokračovania obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. “Národná kriminálna agentúra žiada verejnosť o pomoc pri pátraní.”- uvádza polícia. (Foto: Polícia SR)

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu