piatok, 17 septembra, 2021
17.6 C
Bratislava
ÚvodArénaAustrália označila krajne pravicové zoskupenie SKD za teroristickú organizáciu

Austrália označila krajne pravicové zoskupenie SKD za teroristickú organizáciu

Austrália v pondelok označila pravicové extrémistické zoskupenie Sonnenkrieg Division (SKD) so sídlom v Británii za teroristickú organizáciu. Ide o rozhodnutie, ktoré dáva Canberre právomoc uväzniť členov tejto neonacistickej skupiny, informovala agentúra Reuters.

K podobnému kroku vlani pristúpila aj Británia.

“SKD sa hlási k odpornej násilnej ideológii, ktorá podporuje teroristických útočníkov, takzvaných osamelých vlkov, snažiacich sa spôsobiť značnú škodu nášmu spôsobu života a našej krajine,” uviedol austrálsky minister vnútra Peter Dutton.

Generálny riaditeľ bezpečnosti ASIO Mike Burgess uviedol, že SKD a ďalšie pravicové skupiny sú zodpovedné za 40 percent vyšetrovaní spojených s terorizmom, ktoré sa uskutočnili za posledných 12 mesiacov.

Austrália je po sérii útokov “osamelého vlka” z posledných rokov vo zvýšenej pohotovosti.

V roku 2019 odsúdili v Británii spolu s ďalším členom SKD za teroristické trestné činy dospievajúceho neonacistu, ktorý britského princa Harryho nazval niekoľko mesiacov po jeho po sobáši s americkou herečkou Meghan Markleovou “zradcom rasy”.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 401,250 +902 Dnes Úmrtí 12,569 +3 Dnes Uzdravení 382,966 Infikovaných 5,715 Last updated: 17. septembra 2021 - 20:19 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -