streda, 12 mája, 2021
14.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Britský minister varoval ľudí pred rezerváciou letných dovoleniek v zahraničí

Britský minister varoval ľudí pred rezerváciou letných dovoleniek v zahraničí

Britský minister obrany Ben Wallace varoval obyvateľov Spojeného kráľovstva pred rezerváciu letných dovoleniek v zahraničí. Podľa neho by sa dovolenkári v cudzine mohli nakaziť novými, potenciálne nebezpečnými variantmi koronavírusu, informoval v nedeľu denník The Independent.

Podľa ministra je rezervácia letných dovoleniek v zahraničí súčasnej epidemiologickej situácie “predčasná”. Zdôraznil, že ani on sám zatiaľ žiadnu takúto letnú dovolenku neplánuje.

“Ja som si dovolenku nerezervoval. Bolo by to predčasné,” povedal Wallace v rozhovore pre stanicu BBC.

Zdôraznil tiež, že je potrebné “za každú cenu” udržať pokrok v boji proti pandémii, aký sa podarilo v Spojenom kráľovstve dosiahnuť vďaka rýchlemu očkovaniu.

Cestovanie na zahraničné dovolenky je v súčasnosti v Británii zakázané. V rámci vládneho plánu na postupné uvoľňovanie reštrikcií sa počíta s možným zrušením tohto zákazu najskôr od 17. mája, ak bude pokračovať zlepšovanie epidemiologickej situácie v krajine.

Briti môžu aktuálne do zahraničia cestovať len v určitých striktne vymedzených prípadoch, akými sú napríklad cesty za vzdelaním či prácou. V takom prípade navyše musia vyplniť vyhlásenie uvádzajúce opodstatnený dôvod, prečo z krajiny odchádzajú.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 09:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -