Britský minister varoval ľudí pred rezerváciou letných dovoleniek v zahraničí

0
Ben Wallace (Foto: TASR/AP)

Britský minister obrany Ben Wallace varoval obyvateľov Spojeného kráľovstva pred rezerváciu letných dovoleniek v zahraničí. Podľa neho by sa dovolenkári v cudzine mohli nakaziť novými, potenciálne nebezpečnými variantmi koronavírusu, informoval v nedeľu denník The Independent.

Podľa ministra je rezervácia letných dovoleniek v zahraničí súčasnej epidemiologickej situácie “predčasná”. Zdôraznil, že ani on sám zatiaľ žiadnu takúto letnú dovolenku neplánuje.

“Ja som si dovolenku nerezervoval. Bolo by to predčasné,” povedal Wallace v rozhovore pre stanicu BBC.

Zdôraznil tiež, že je potrebné “za každú cenu” udržať pokrok v boji proti pandémii, aký sa podarilo v Spojenom kráľovstve dosiahnuť vďaka rýchlemu očkovaniu.

Cestovanie na zahraničné dovolenky je v súčasnosti v Británii zakázané. V rámci vládneho plánu na postupné uvoľňovanie reštrikcií sa počíta s možným zrušením tohto zákazu najskôr od 17. mája, ak bude pokračovať zlepšovanie epidemiologickej situácie v krajine.

Briti môžu aktuálne do zahraničia cestovať len v určitých striktne vymedzených prípadoch, akými sú napríklad cesty za vzdelaním či prácou. V takom prípade navyše musia vyplniť vyhlásenie uvádzajúce opodstatnený dôvod, prečo z krajiny odchádzajú.

- Reklama -