utorok, 11 mája, 2021
27 C
Bratislava
Úvod Aréna Letka ministerstva vnútra sa tiež prispôsobila pandémii

Letka ministerstva vnútra sa tiež prispôsobila pandémii

Počas pandémie pribudli nové úlohy aj Leteckému útvaru Ministerstva vnútra (MV) SR. Na jar 2020 vypravil deväť repatriačných letov. Vládne lietadlá prevážali tiež zdravotnícky a ochranný materiál pre občanov SR, ale i humanitárnu pomoc. Ako dodal rezort vnútra na sociálnej sieti, nevyhnutnou sa stala pravidelná dezinfekcia lietadiel a palubný personál museli vybaviť ochrannými oblekmi, rukavicami, rúškami a respirátormi.

Prostredníctvom deviatich repatriačných letov sa domov zo zahraničia vrátilo vyše 470 občanov SR a iných štátov Európskej únie. „Repatriovali sme občanov z európskych, ale aj zo vzdialenejších krajín, ako Keňa, Irak a Tunisko, v ktorých dospelí aj deti uviazli často v bezvýchodiskovej situácii,” uviedlo MV SR.

V čase uzatvoreného vzdušného priestoru a nedostupnej alebo extrémne predraženej hodiny letu komerčnou linkou zabezpečovala letka prepravu zdravotníckeho a ochranného materiálu pre občanov SR. „Spolu sa do Číny nalietalo v marci a apríli viac ako 105 letových hodín počas piatich turnusov,” priblížil rezort.

Letecký útvar doručoval tiež humanitárnu pomoc. Vlani v apríli smerovala do Talianska, ktoré bolo v tom čase jedným z ohnísk pandémie. V auguste viezla vládna letka pomoc do Libanonu po silnom výbuchu v Bejrúte a v septembri do Grécka po požiari na ostrove Lesbos.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 +350 Dnes Úmrtí 12,077 +26 Dnes Uzdravení 368,447 Infikovaných 5,612 Last updated: 11. mája 2021 - 19:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -