Čakáreň na očkovanie už zaregistrovala vyše 60.000 záujemcov

0
Vakcína Pfizer-BioNTech. Foto: TASR

Do takzvanej čakárne na očkovanie sa od stredajšieho poludnia do 16.00 h zaregistrovalo vyše 60.000 záujemcov o očkovanie. Informovala o tom hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Veronika Bauch.

„Termíny očkovania v tejto chvíli ešte nie sú sprístupnené a každý žiadateľ sa tak v najbližších dňoch registruje automaticky do čakárne,“ poznamenala. Dodala, že po registrácii príde žiadateľovi SMS správa a mail, ten však nie je povinný, s potvrdením registrácie a s PIN kódom, ktorý bude žiadateľovi slúžiť v prípade, ak bude chcieť zmeniť svoj termín očkovania.

Podotkla, že NCZI bude žiadateľa informovať o pridelenom termíne a mieste očkovania najneskôr 48 hodín pred samotnou vakcináciou. „Druhý termín vakcinácie bude žiadateľovi pridelený automaticky a do rovnakého vakcinačného centra ako pri prvej vakcinácii,“ spresnila.

Nový formulár je určený zatiaľ štyrom skupinám stanoveným vyhláškou ministerstva zdravotníctva, teda ľuďom starším ako 60 rokov a špeciálne skupinám ľudí, ako sú zdravotníci, terénni sociálni pracovníci či policajti. Záujemca si môže vybrať preferované miesto na očkovanie. Formulár je dostupný na https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia.

- Reklama -