Haulík: Hnutie Republika? Pokus ako nič nezmeniť, ale vyzerať ináč

1
Pavel Haulík (Autor: Vladimír Bačišin)

Hnutie Republika je formálne veľmi podobný pokus ako strana Hlas. Nič nezmeniť, ale vyzerať ináč – reagoval pre ParlamentneListy.sk sociológ Pavel Haulík na otázku, ako vníma vznik tohto hnutia, ktoré tvoria odídenci od Kotlebu.

Tu je celá Haulíkova reakcia na otázku čo si myslí o vzniku Republiky, kde je predsedom Milan Uhrík.

“Formálne je to podobný pokus ako Hlas. Potrebujeme sa zbaviť nejakých kostlivcov v skrini, tak to urobíme tak, že premaľujeme firmu. Možno ich aj inšpiroval Hlas a dokonca aj tým, že je zatiaľ relatívne stále veľmi úspešný. A tak republikovci si asi povedali  – zbavíme sa  Kotlebu. Normálne by sa to malo robiť tak, že presvedčia členov  a obsadia tie kľúčové posty. Ale oni to nechcú robiť tak. Na Pellegrinim sa  to jednoznačne ukázalo, že on tú stranu Smer nechcel, lebo je to príliš veľká záťaž a toto sa mu zdalo a aj to tak vyzerá, že je to jednoduchý pokus ako sa toho elegantne zbaviť. Nič nezmeniť, ale vyzerať ináč. Či to bude aj tu fungovať, netuším.”

1 komentár

  1. Ved 31 rokov sa nic ine NEDEJE okrem ZRADY a Rozkradania STATU.
    Iba STIEPENIE stran Organizovaneho zlocinu cize MAFII.
    Najvetsi zlocin a delenie napachalo KDH delba: SDKU,MKDH,NOVA,Most HYD, OLANO,KU,OKS,DS,SKS,SLSAH,ZZDU,KDZP a dalsi Panbickari skoda menovat. A vsetko pre nezhody delby z LUPU. Najvetsim zlom su POLITICI a ich strany. Zmena vol SYSTEMU je nutna. Inac sa ich nezbavime. Volit mensie ZLO je volit INU Mafiu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu