utorok, 28 septembra, 2021
15.9 C
Bratislava
ÚvodArénaLinhart: Núdzový stav bude znova "náplasť na všetko"

Linhart: Núdzový stav bude znova “náplasť na všetko”

Poslanec Národnej rady (NR) SR Patrick Linhart (Sme rodina) ani tentoraz nepodporí predlžovanie núdzového stavu. Vo svojom stanovisku píše, že ho pandemická komisia nepresvedčila o nutnosti predĺženia. Podotkol, že vláda mala predložiť legislatívne úpravy, ktoré by riešili lokálnu pomoc viacerým sektorom počas pandémie. Avizoval, že nepodporí ani novelu zákona o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami.

“Vláda (s Matovičom aj Sulíkom) znova zaspala a nebola schopná predložiť do parlamentu na schválenie legislatívne úpravy, ktoré by riešili lokálnu pomoc domovom sociálnych služieb, zdravotníctvu a ostatným oblastiam, ktoré sú na núdzový stav viazané,” skonštatoval s tým, že koalícia má ústavnú väčšinu a mohla prijať potrebné legislatívne zmeny, aby sa nemusel núdzový stav predlžovať. Miesto toho sa však podľa neho riešili v koalícii spory medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽANO) a vicepremiérom Richardom Sulíkom (SaS).

Podotkol, že núdzový stav bude teda znova zneužitý ako “náplasť na všetko”. Ozrejmil, že ide o jeho osobný postoj a môže byť v rozpore s názorom Hnutia Sme rodina. “Nesiem za tento svoj názor plnú politickú zodpovednosť,” dodal.

V súvislosti s vládnou novelou zákona o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami namieta, že rezort pôdohospodárstva funguje len “na zotrvačnosti SNS zákonov”. Pokiaľ nastane rekonštrukcia vlády, bude podľa vlastných slov žiadať demisiu ministra Jána Mičovského (OĽANO), považuje ho za jedného z najslabších ministrov vôbec. Podať chce tiež pozmeňujúci návrh na úplný zákaz pestovania a predaja GMO na Slovensku. Ozrejmil, že Európska únia dáva možnosť to obmedziť alebo úplne zakázať, pričom neverí rezortu pôdohospodárstva, že by to vyriešil.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 28. septembra 2021 - 06:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -