nedeľa, 4 decembra, 2022
4.9 C
Bratislava
ÚvodArénaBulharsko odhalilo výrobu falšovaných peňazí na univerzite

Bulharsko odhalilo výrobu falšovaných peňazí na univerzite

Bulharské úrady odhalili v priestoroch univerzity v hlavnom meste Sofia výrobu falošných eurových a dolárových bankoviek v miliónovej hodnote, oznámili v utorok polícia a prokuratúra. Informovala o tom agentúra AFP. 

Falošné bankovky v celkovej hodnote 3,6 milióna eur a štyri milióny dolárov zaistili pri operácii, ktorá sa uskutočnila v spolupráci s americkou tajnou službou, uviedol pred novinármi šéf bulharského generálneho riaditeľstva pre boj s organizovanou trestnou činnosťou Ľubomir Janev.

Zadržaní boli 49-ročný zamestnanec tlačiarenského centra a 54-ročná žena. Dvojica doposiaľ nebola trestaná a bola pravdepodobne súčasťou rozsiahlejšej siete, ktorá falšované peniaze pašovala na Ukrajinu a do Európy. Bankovky falšovali po pracovnom čase a počas víkendov, vysvetľoval Janev a dodal, že počiatočné vyšetrovanie ukázalo, že mali “relatívne dobrú” kvalitu.

“Nedisponujeme žiadnymi dôkazmi, že by univerzita o tejto činnosti vedela,” povedal policajný riaditeľ Georgi Chadžiev. Názov inštitúcie nie je známy. 

Podľa bulharského generálneho prokurátora Ivana Geševa by mohlo ísť o najvyššiu sumu, aká kedy bola v krajine v súvislosti s falošnými bankovkami zadržaná. 

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -