nedeľa, 20 júna, 2021
19.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Čaputová Matovičovi: Treba ukončiť agóniu a konať. Ľudia čelia úmrtiam i nárastom...

Čaputová Matovičovi: Treba ukončiť agóniu a konať. Ľudia čelia úmrtiam i nárastom chudoby

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyzvala premiéra Igora Matoviča (OĽANO), aby čo najskôr ukončil koaličnú a vládnu krízu. Vyhlásila to po utorkovom stretnutí s predsedom vlády a zástupcami strany SaS s tým, že Slovensko potrebuje plne funkčný a výkonný vládny kabinet.

“Dve strany vyzvali na odchod premiéra a hroziacu menšinovú vládu opakovane a verejne odmieta Sme rodina. Do tohto bodu sa vláda dostala po mnohých hodinách rokovaní, následnej dohode a jej porušení. Pozvala som preto dnes pána premiéra, aby som si od neho vypočula ako sa chce postaviť k riešeniu tejto kritickej situácie. Nateraz pre mňa nemá konkrétnu odpoveď,” uviedla prezidentka vo vyhlásení.

Hlava štátu pripomenula, že záleží na každom dni a požiadala premiéra, nech krízu čo najskôr ukončí.   “Treba ukončiť agóniu a konať. Je najvyšší čas,” uviedla. Prezidentka upozornila, že vládna kríza sa deje počas pandémie nového koronavírusu, v rámci ktorej ľudia čelia úmrtiam svojich blízkych, ekonomickým dosahom i nárastom chudoby. Slovensko podľa nej potrebuje okamžité zmeny v riadení pandémie, aby nepatrilo medzi najhoršie krajiny na svete, kde zomiera najviac ľudí na ochorenie COVID-19. Hlava štátu volá po ešte intenzívnejšej pomoci ľuďom, “pretože chudoba a život v strachu začína byť novou epidémiou”. Žiada tiež okamžité zmeny vo vakcinácii, ktorá nebude nedôstojným zápasom o život. Rovnako vyžaduje aj zmeny v komunikácii dovnútra krajiny i navonok.

“Všetci členovia vlády, premiéra nevynímajúc, musia o to viac konať vo verejnom záujme, záujme republiky a jej občanov,” vyhlásila Čaputová. Konflikty vo vláde podľa nej trvajú mesiace a vládna kríza trvá dva a pol týždňa.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 Úmrtí 12,486 Uzdravení 377,854 Infikovaných 957 Last updated: 20. júna 2021 - 05:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -