Estónsko: Premiérka Kallasová mala pozitívny test na koronavírus

0
Estónska premiérka Kaja Kallasová mala pozitívny test na koronavírus, oznámila v pondelok vláda. Na archívnej snímke z 3. marca 2019 predsedníčka estónskej Reformnej strany Kaja Kallasová prichádza do volebnej miestnosti počas parlamentných volieb v estónskom Talline. (Foto: TASR/AP)

Estónska premiérka Kaja Kallasová mala pozitívny test na koronavírus, oznámila v pondelok vláda. Informáciu priniesla tlačová agentúra DPA.

Kallasová má miernu horúčku, ale zatiaľ ju nepostihli žiadne ďalšie príznaky ochorenia COVID-19 a vo všeobecnosti sa cíti dobre, dodala vláda vo vyhlásení.

“Starostlivo sledujem svoj zdravotný stav a až do vyliečenia zostanem doma. Budem si z domu ďalej plniť pracovné úlohy šéfky vlády,” uviedla podľa vyhlásenia 43-ročná Kallasová.

Premiérka vyzvala občanov Estónska, aby dodržiavali pandemické obmedzenia a ostali doma, ak je to možné, pretože koronavírus sa rýchlo šíri.

Podľa zdravotníckeho úradu EÚ, Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC), je Estónsko jednou z krajín s najvyššou mierou nákazy v Únii.

Kallasová sa stala prvou ženou na poste premiéra Estónska v januári.

- Reklama -