Pellegrini: Koalícia zvyšuje chaos na Slovensku

0
Peter Pellegrini (Hlas-SD) Foto: TASR

Koalícia v priamom prenose predlžuje svoju agóniu a zvyšuje chaos na Slovensku. Na margo aktuálneho politického diania to uviedol predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Reagoval tak na pondelkovú výzvu SaS premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽANO), aby odstúpil, pričom sa má rozhodnúť do budúcej stredy (24. 3.)

“Takmer dva týždne slovenská vláda nerieši boj s pandémiou, nepracuje pre ľudí, ale zaoberá sa výlučne sama sebou. A dnes sme sa dozvedeli, že strana SaS dala premiérovi ďalších desať dní, aby splnil ich podmienky,” konštatuje Pellegrini. Hovorí o “otravnej telenovele”, ktorá škodí celej krajine.  

Šéfov koaličných strán v tejto súvislosti opätovne žiada, aby sa vzdali svojich funkcií. “Nebudete prví ani poslední, ktorí zodpovednosť za krajinu neuniesli,” podotýka Pellegrini. Zároveň od nich žiada, aby sa obyvateľom Slovenska “za stratený rok” ospravedlnili. Líder Hlasu je presvedčený, že predčasné parlamentné voľby by neboli pre krajinu takou pohromou, ako tvrdí koalícia.

SaS v pondelok vyzvala Matoviča na odchod z funkcie. Predseda strany a vicepremiér Richard Sulík v prípade potreby ponúkne svoju funkciu ministra. Sulík nevylúčil odchod SaS z vlády, ak Matovič neodstúpi. Premiér sa má rozhodnúť do budúcej stredy (24. 3.). SaS naďalej odmieta predčasné voľby a na poste šéfa kabinetu by si vedela predstaviť ministra financií Eduarda Hegera (OĽANO). Odchod Matoviča aj Sulíka žiada koaličná strana Za ľudí.

- Reklama -