pondelok, 2 augusta, 2021
23.6 C
Bratislava
ÚvodArénaLicenčná rada bude riešiť reportáž o úmrtí po očkovaní AstraZenecou

Licenčná rada bude riešiť reportáž o úmrtí po očkovaní AstraZenecou

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) sa bude zaoberať reportážou RTVS, ktorá sa týkala súvislosti úmrtia s očkovaním vakcínou AstraZeneca. Informovala o tom hovorkyňa RVR Ivana Čaučíková.

Uviedla, že rada dostala viacero podnetov na reportáž s názvom Úmrtie po očkovaní aj na Slovensku, odvysielanú v piatok 12. marca v programe Správy RTVS. Telerozhlas informoval divákov o úmrtí 38-ročnej učiteľky, ktorá bola dva týždne pred smrťou zaočkovaná vakcínou proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti AstraZeneca.

“Sťažovatelia namietali predovšetkým skresľovanie informácií o vplyve vakcíny na zdravie osôb a navodzovanie dojmu o tom, že vakcína bola hlavnou príčinou smrti. Vo výhradách uviedli i zastrašovanie verejnosti a šírenie paniky medzi osobami, ktoré sú na očkovanie spomínanou vakcínou objednaní,” uviedla Čaučíková.

Ako dodala, RVR bude skúmať možné porušenie zákona o povinnosti zabezpečiť objektívnosť a nestrannosť spravodajských a politickopublicistických programov a povinnosti oddeliť názory a hodnotiace komentáre od informácií spravodajského charakteru.

Podľa zákona o vysielaní a retransmisii má rada lehotu 90 dní od doručenia sťažnosti na jej prešetrenie. V súlade s rozhodnutím o špeciálnom dôraze na objektivitu informácií týkajúcich sa šírenia nového koronavírusu sa bude RVR zaoberať spomínanými podnetmi prednostne.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,710 +6 Dnes Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,564 Infikovaných 606 Last updated: 2. augusta 2021 - 14:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -