piatok, 30 júla, 2021
32.4 C
Bratislava
ÚvodArénaPápež František v nedeľnej omši pripomenul desiate výročie vojny v Sýrii

Pápež František v nedeľnej omši pripomenul desiate výročie vojny v Sýrii

Pápež František označil v nedeľu sýrsku občiansku vojnu za jednu z najhorších humanitárnych kríz súčasnej doby a zdôraznil, že jej desiate výročie by malo všetkých podnietiť k hľadaniu “kúska nádeje” pre tento zdevastovaný národ. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Opäť zo srdca žiadam všetky strany tohto konfliktu, aby na znak dobrej vôle umožnili ťažko skúšanému obyvateľstvu nájsť v týchto časoch kúsok nádeje,” povedal pápež vo svojom tradičnom nedeľňajšom príhovore po poludňajšej modlitbe Anjel Pána niekoľkým stovkám veriacich na Námestí svätého Petra.

Podľa najvyššieho pontifika bola Sýria zasiahnutá “každým druhom násilia a obrovským utrpením obyvateľov, najmä tých najzraniteľnejších, ako sú deti, ženy a starí ľudia,”. Vyzval tiež medzinárodné spoločenstvo na prijatie “rozhodného” záväzku v snahe ukončiť boje a pomôcť pri obnove tejto krajiny.

Sýrska občianska vojna si vyžiadala už vyše 387.000 mŕtvych a z domovov vyhnala ďalšie milióny obyvateľov. Konflikt sa začal v marci 2011, keď režim brutálne potlačil protivládne protesty.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,581 +44 Dnes Úmrtí 12,536 Uzdravení 379,498 Infikovaných 547 Last updated: 30. júla 2021 - 16:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -