Jordánsky minister zdravotníctva rezignoval po úmrtiach v nemocnici

0
Nahnevaní ľudia sa zhromaždili pred vládnou nemocnicou v jordánskom meste Salt, v ktorej zomrelo najmenej sedem pacientov s ochorením COVID-19. Foto: TASR/AP

Jordánsky minister zdravotníctva Nazir Obeidat podal v sobotu demisiu po tom, čo v dôsledku výpadku dodávky kyslíka zomrelo v nemocnici neďaleko hlavného mesta Ammán najmenej sedem pacientov s ochorením COVID-19. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na jordánske štátne médiá.

Obeidat oznámil, že k takmer hodinovému výpadku kyslíka došlo ráno medzi 6:00 h a 7:00 h, čo “pravdepodobne viedlo k úmrtiu šiestich pacientov”, napísala agentúra AFP. Médiá neskôr informovali, že zomrel aj ďalší pacient.

Jordánsky premiér Bišár Chasawna nariadil vyšetrenie zmienených úmrtí vo vládnej nemocnici v meste Salt, ktoré leží 20 kilometrov severne od Ammánu. Zároveň požiadal ministra zdravotníctva, aby odstúpil z funkcie.

Obeidat pred novinármi povedal, že za to, čo sa stalo, preberá plnú zodpovednosť a že podal demisiu. Premiér Chasawna neskôr potvrdil, že prijal rezignáciu svojho ministra.

Jordánsko, kde žije desať miliónov ľudí, zápasí s prudkým nárastom v počte prípadov nákazy novým koronavírusom i úmrtí, píše AP.

- Reklama -