nedeľa, 24 októbra, 2021
8.7 C
Bratislava
ÚvodArénaAustrália: Queensland od septembra zakázal použitie jednorazových plastov

Austrália: Queensland od septembra zakázal použitie jednorazových plastov

Austrálsky štát Queensland s účinnosťou od 1. septembra zakázal jednorazové plastové slamky, miešadlá, príbory a taniere, ako aj nádoby a poháre z polystyrénu. V takzvanom slnečnom štáte schválili návrh zákona v stredu večer miestneho času. Informovala o tom agentúra DPA.

Zákaz ostatných predmetov vrátane šálok a viečok na kávu či paličiek na balóny sa zváži v budúcnosti “po ďalších konzultáciách s obyvateľmi Queenslandu”, doplnila informácie vláda.

Svetový fond na ochranu prírody (WWF) uviedol, že svojím zákazom sa Queensland dostal na prvé miesto v Austrálii.

“Dnešné rozhodnutie konečne zastaví prílev niektorých z najviac znečisťujúcich a nebezpečných jednorazových plastov na pláže a do vôd Queenslandu,” uviedla vo vyhlásení manažérka austrálskej pobočky WWF Katinka Dayová. “Potešilo nás rozhodnutie zahrnúť do prvého balíka zakázaných plastov polystyrénové poháre a obaly,” dodala. 

Expandovaný polystyrén (EPS) pôvodne nebol zahrnutý do legislatívy, no po verejnej konzultácii a výzvach od ochranárskych organizácií sa medzi zakázané látky dostal.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 456,438 +3,207 Dnes Úmrtí 12,903 +8 Dnes Uzdravení 412,674 Infikovaných 30,861 Last updated: 24. októbra 2021 - 12:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img