nedeľa, 13 júna, 2021
18.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Žitňanská nechce hovoriť o rozpade Za ľudí. Na koaličné rokovania idú s...

Žitňanská nechce hovoriť o rozpade Za ľudí. Na koaličné rokovania idú s jasným stanoviskom

Situácia je tak vážna, že sa treba zaoberať reflexiou vo vláde. Po rokovaní poslaneckého klubu Za ľudí to uviedla jeho šéfka Jana Žitňanská. Pripustila, že má ísť aj o personálnu reflexiu. Kto by mal vo vláde skončiť, nekonkretizovala. Na stole sú podľa nej všetky mená. Novinárom povedala, že klub sa dohodol na stanovisku, ktoré prerokuje predsedníctvo Za ľudí a následne ho budú komunikovať koaličným partnerom.

 “Myslím si, že situácia je tak vážna, že sa treba naozaj zaoberať reflexiou a reflexiou myslím aj personálnou,” skonštatovala Žitňanská. Nekonkretizovala, či by mal odstúpiť minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO). “Situácia je naozaj vážna a myslíme si, že takto to ďalej nejde,” dodala.

“V tejto chvíli nepredbiehajme, pretože ideme na rokovania, kde budeme jasne formulovať naše stanovisko, a potom sa, samozrejme, k tomu vyjadríme,” odpovedala na otázku, či by strana Za ľudí odišla z koalície, ak by nenastala vo vláde personálna zodpovednosť. Povedala, že Za ľudí je jednotná. “V tejto chvíli je kľúčové sa sústrediť na to, aby sa vrátila dôvera ľudí späť k vláde, a preto chceme urobiť maximum,” reagovala na to, či to môže skončiť rozpadom strany Za ľudí. “V tejto chvíli nechcem predbiehať a špekulovať,” dodala.

Koalícia v stredu rokuje o riešení vládnej krízy. Večer má byť aj koaličná rada.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 390,984 +91 Dnes Úmrtí 12,436 +3 Dnes Uzdravení 377,155 Infikovaných 1,393 Last updated: 13. júna 2021 - 02:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -