Školy v Anglicku sa znovu otvorili pre všetky deti, krajina zmierňuje lockdown

0
Učiteľka s ochranným štítom a žiaci počas vyučovania v škole v anglickom meste Stockton v pondelok 8. marca 2021. Anglicko začalo od pondelka s uvoľnovaním epidemiologických opatrení. V krajine sa otvorili školy, združovanie v školách bude však aj naďalej obmedzené. Ide o prvú zo štyroch plánovaných fáz uvoľňovania. Väčšina opatrení bude ale zrušená až v júni. V krajine naďalej platí zákaz cestovania do zahraničia, zatvorené sú reštaurácie a niektoré obchody.(Foto: TASR/AP)

Školy v Anglicku sa v pondelok otvorili pre všetkých žiakov prvýkrát od januára. Milióny študentov sa znovu začali učiť v škole osobne – po týždňoch strávených vzdelávaním z domu prostredníctvom streamovania učiva naživo, uviedla tlačová agentúra DPA.

Školy boli dosiaľ otvorené iba pre deti rodičov, ktorí pracujú v prvej línii, napríklad zdravotníkov. Keď však Anglicko zaznamenávalo plynulý pokles v prípadoch nákazy koronavírusom, premiér Boris Johnson 22. februára oznámil, že školy sa budú môcť znovu otvoriť 8. marca.

Počas prvých dvoch týždňov návratu do škôl majú žiaci vo veku 11-16 rokov absolvovať tri testy na ochorenie COVID-19 priamo na mieste a doma, pričom neskôr sa budú sami doma testovať dvakrát týždenne.

Britské ministerstvo školstva takisto odporúča žiakom stredných škôl, aby v prípade, že nemôžu dodržiavať bezpečné rozstupy, nosili rúško, a to aj v triede.

Žiaci základných škôl – vo veku päť až desať rokov – nemusia po návrate do tried absolvovať testy na covid ani nosiť rúško.

Do tried sa prvýkrát od decembra vracajú aj niektoré deti v Severnom Írsku. Nariadené dištančné vyučovanie sa im skončilo v piatok 5. marca.

- Reklama -