streda, 8 decembra, 2021
1 C
Bratislava
ÚvodArénaSaková: Spoločnosť má obavy z blízkej budúcnosti

Saková: Spoločnosť má obavy z blízkej budúcnosti

Neprofesionáli, ktorí riadia krajinu, neprinášajú ani po opätovných výzvach občanov riešenia na nasledujúce mesiace. Spoločnosť má tak obavy z blízkej budúcnosti. V reakcii na prvý rok pandémie to na sociálnej sieti uviedla bývalá ministerka vnútra a členka mimoparlamentnej strany Hlas-SD Denisa Saková.

Pripomenula, že prvý lockdown bol pre mnohých ľudí ako domáca dovolenka. „Dobrí manažéri sediaci vo vládach v zahraničí už v júni začali s prípravami na druhú vlnu, ktorú predpovedali všetci odborníci. No, žiaľ, u nás sa príprava na druhú vlnu ani nezačala. Práve naopak. September priniesol prvé nezhody odborníkov s politickým vedením tejto krajiny,” uviedla Saková. Posledné mesiace sú podľa nej dôsledkom podcenenia celej situácie a neprofesionálnych krokov a rozhodnutí vlády v boji s pandémiou.

„Hádky vlády so všetkými – lekármi, epidemiológmi, prezidentkou, novinármi, a hádky najmä s občanmi vyústili do stavu, keď máme stovku mŕtvych denne, tisícky nakazených denne, kolabuje nám zdravotníctvo a hospodárstvo dostáva jednu z najmenších ekonomických pomocí zo strany štátu v rámci EÚ,” poukázala na to Saková. Spoločnosť sa tak podľa nej obáva, čo prinesú najbližšie mesiace pandémie.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 +9,425 Dnes Úmrtí 15,095 +91 Dnes Uzdravení 616,734 Infikovaných 117,140 Last updated: 8. decembra 2021 - 22:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img