nedeľa, 18 apríla, 2021
10.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Saková: Spoločnosť má obavy z blízkej budúcnosti

Saková: Spoločnosť má obavy z blízkej budúcnosti

Neprofesionáli, ktorí riadia krajinu, neprinášajú ani po opätovných výzvach občanov riešenia na nasledujúce mesiace. Spoločnosť má tak obavy z blízkej budúcnosti. V reakcii na prvý rok pandémie to na sociálnej sieti uviedla bývalá ministerka vnútra a členka mimoparlamentnej strany Hlas-SD Denisa Saková.

Pripomenula, že prvý lockdown bol pre mnohých ľudí ako domáca dovolenka. „Dobrí manažéri sediaci vo vládach v zahraničí už v júni začali s prípravami na druhú vlnu, ktorú predpovedali všetci odborníci. No, žiaľ, u nás sa príprava na druhú vlnu ani nezačala. Práve naopak. September priniesol prvé nezhody odborníkov s politickým vedením tejto krajiny,” uviedla Saková. Posledné mesiace sú podľa nej dôsledkom podcenenia celej situácie a neprofesionálnych krokov a rozhodnutí vlády v boji s pandémiou.

„Hádky vlády so všetkými – lekármi, epidemiológmi, prezidentkou, novinármi, a hádky najmä s občanmi vyústili do stavu, keď máme stovku mŕtvych denne, tisícky nakazených denne, kolabuje nám zdravotníctvo a hospodárstvo dostáva jednu z najmenších ekonomických pomocí zo strany štátu v rámci EÚ,” poukázala na to Saková. Spoločnosť sa tak podľa nej obáva, čo prinesú najbližšie mesiace pandémie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 375,974 +638 Dnes Úmrtí 11,106 +63 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 109,568 Last updated: 18. apríla 2021 - 15:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -