nedeľa, 19 septembra, 2021
14.9 C
Bratislava
ÚvodArénaČína: Parlamentná schôdza sa sústredí na Hongkong a ekonomiku

Čína: Parlamentná schôdza sa sústredí na Hongkong a ekonomiku

Čína má v piatok začať svoje výročné parlamentné zasadnutie so zameraním na dlhodobé ekonomické plánovanie a volebné zmeny v Hongkongu. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Viac než 2900 delegátov z celej krajiny sa zíde vo Veľkej sále ľudu. Sedemdňové zhromaždenie vo Veľkej sále ľudu v Pekingu sa začne príhovorom čínskeho premiéra Li Kche-čchianga o pracovných vzťahoch.

Čínska vláda sa musí reformovať na základe päťročného plánu zameraného na ekonomické zmeny ustanovené v uplynulých rokoch, uviedli čelní predstavitelia štátu.

Pozornosť sa venuje aj prebiehajúcej koronakríze.

Čína má v súčasnosti na zaočkovanie svojich 1,3 miliardy obyvateľov k dispozícii štyri vakcíny, pripomína tlačová agentúra AP.

Vakcína od CanSino Biologics je prvou očkovacou látkou vyvinutou v Číne, ktorá sa podáva len v jednej dávke. Rovnako ako vakcína od Sinopharmu potrebuje na uskladnenie teplotu dva až osem stupňov Celzia.

Spoločnosť CanSino Biologics tvrdí, že jej očkovacia látka má 28 dní od podania účinnosť 65,28 percenta. Vakcína od Sinopharmu by mala mať podľa jej dcérskej spoločnosti Wuhan Institute of Biological Products účinnosť 72,51 percenta. Ani jedna zo zmienených spoločností však nezverejnila konečné výsledky klinických štúdií, konkrétne údaje týkajúce sa práve účinnosti a bezpečnosti očkovacej látky.

Výročné parlamentné zasadnutie je so zameraním na dlhodobé ekonomické plánovanie a volebné zmeny v Hongkongu. (Foto: TASR/AP)
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 12:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -