štvrtok, 22 apríla, 2021
7.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Poslanec Benčík sa chystá na odchod: Je neúnosné, aby vláda...

Poslanec Benčík sa chystá na odchod: Je neúnosné, aby vláda pokračovala s týmto premiérom

Poslanec NR SR Ján Benčík avizoval  odchod z poslaneckého klubu Za ľudí,  ak sa nevymení premiér a minister zdravotníctva. Bol by tak už tretím odídencom  z Remišovej strany po Miroslavovi Kollárovi a Tomášovi Valáškovi. Prečo  sa tak rozhodol?  

“Považujem za neúnosné, aby vláda pokračovala ďalej na čele s týmto premiérom. Rozhodol som sa podľa môjho najlepšieho vedomia a svedomia,” vyhlásil Benčík pre ParlamentneListy.sk. 

Vakcína Sputnik bola preňho už len poslednou kvapkou. “Z  vnútropolitického aj  medzinárodného hľadiska ide o  celú  sériu rozhodnutí  a krokov, ako sa  premiér správa, ako zasahuje  do  kompetencií ministra zdravotníctva. On  je najviac  zodpovedný ako napreduje pandémia,  pretože on  mu (Krajčímu pozn.red.) do toho zasahoval, ide aj o to ako sa správa ku koaličným partnerom,” vymenoval Benčík  svoje dôvody, prečo nechce byť  súčasťou vlády Igora Matoviča.   

Ako hovorí, ešte ale neodišiel,  ešte čaká, k čomu dospeje súčasná politická situácia. “Rekonštrukcia sa môže podariť, najväčšou prekážkou bude asi  premiér,”  myslí si Benčík a prízvukuje, že nechce predčasné voľby.

“Len aj u mňa  to už presiahlo mieru tolerancie,” vyhlásil s tým, že ak aj odíde z  poslaneckého klubu Za ľudí, nikam inam neprestupuje a v parlamente bude hlasovať rovnako ako keby bol  členom klubu. “Keď sú  zákony v poriadku, budem ich naďalej podporovať, ako tretí odídenec,” uviedol Benčík pre ParlamentneListy.sk .

Čo sa týka rekcií poslancov OĽANO na jeho názory a reakcie, sú podľa neho až také, že im na sociálnej sieti ako odpoveď zavesil pesničku Láska je láska.

1 komentár

  1. To o čo sa snažia premiéri susedných krajín, dovoz vakcíny Sputnik, ktorý doviezol náš premier. Je pre koaličných partnerov dôvod na rozbitie vlády.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,150 +677 Dnes Úmrtí 11,357 +53 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,493 Last updated: 22. apríla 2021 - 22:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -