Banáš: Keby ruskú vakcínu certifikoval sám Pánboh – bruselskí, berlínski, washingtonskí a slovenskí rusofóbi ju odmietnu

6
Publicista Jozef Banáš (Autor: TASR)

Prestaňte byť pokryteckí a neoháňajte sa argumentom, že nemáte nič proti ruskej vakcíne, ale zatiaľ ju neregistrovala Európska únia – vyzval na sociálnej sieti politikov a novinárov spisovateľ Jozef Banáš. Podľa neho by ju mnohí odmietli, aj keby mala nebeskú pečiatku.

“Prečo by Rusi mali vnucovať vakcínu zoskupeniu, ktoré sa k nim stavia vyslovene nepriateľsky, uvaľuje na nich sankcie, keď nestíhajú vyrábať pre vlastný trh, už štyridsať štátov od nich vakcínu berie a nemajú pocit, že by svojich obyvateľov ohrozovali. Akoby ste nevedeli, že Európska únia neosvedčí NIČ čo je z Ruska, čo má ruský pôvod, alebo čokoľvek, čo má na Rusko pozitívnu náväznosť. Keby ruskú vakcínu certifikoval sám Pánboh a dal by na ňu nebeskú pečiatku, bruselskí, berlínski, washingtonskí a slovenskí rusofóbi ju odmietnu,” vysvetľuje svoj názor Banáš.

Prečo si to myslí? “Aj tá slovenská ruka sa teraz bude ťažšie dvíhať pri hlasovaní o protiruských sankciách a o to predsa Bruselu ide,” mieni Banáš.

- Reklama -

6 KOMENTÁRE

  1. Táto celá debata vôbec nemá zmysel. Ak sú raz dané pravidlá, že každý liek, ktorý sa dáva na trh musí prejsť predpísanými kontrolami, tak nie je o čom diskutovať. A je to jedno, či pochádza z Tramtárie alebo Ruska. Keď ho schváli prijímací štát alebo Európska komisia je to O.K.
    P.S. Prečo si Rusi tento liek nedali okamžite otestovať? Vyhlo by sa všetkým špekuláciám…

  2. Pán Banáš, unikla vám jedna podstatná vec. Všetky ostatné vakcíny používané v SR museli prejsť schvaľovacím konaním EMA. Takže, nemali rovnaké podmienky, tak, ako je to dané v základoch demokratických princípoch. Tri strany koalície nemali s ňou problém, iba jedna vlastne potvrdzovala moju úvodnú vetu. Teda nešlo o rusofóbiu žiadnej z nich. Možno len táto malá drobnosť Vám ušla. Možno i jej vítanie sa javilo ako neadekvátne, no to je mimo môjho príspevku.

  3. Takú proti Ruskú hystériu pri dovoze vakcíny SPUTNIK-V som teda nečakal ! Snáď ani v Polsku , ktoré je Americkejšie , ako samotné USA by sa nezachovali tak hystericky !?

  4. Pán Banáš má prevdu a vedia to všetci normálny ľudia na Slovensku aj v iných krajinách, kde ju už používajú bez certifikácií EMA. Dôležité je, že dobrá a má učinnosť 91,6 percent.

  5. Výstižné a ozaj je taká realita tzv. zmýšľania od “srdc” v centrálach Európskej uhnije …..

Comments are closed.