Baránek: Čaputová nemá čo uvažovať v televízii. Ako prezidentka má v Národnej rade vyzývať na rekonštrukciu vlády

3
Ján Baránek (Autor: archív J.B.)

Prezidentka Zuzana Čaputová vyzvala vládu na sebareflexiu a vyvodenie politickej zodpovednosti. “Obete ležia v nemocniciach v zúfalom stave a ako keby to tá vláda nevidela,” hovorila prezidentka v TV Markíza. Lenže napríklad politického analytika Jána Baránka jej slová nijako nezasiahli. Z pozície hlavy štátu by podľa neho nemala uvažovať v televízii, ale vyzývať na rekonštrukciu vlády v Národnej rade SR. Aby to malo význam.

“Rozhodne by to nemalo byť vo forme úvah, ale vzhľadom na situáciu, ktorá tu je, by to malo byť vo forme výzvy. A nie výzvy v televízii, ale v Národnej  rade a poslancom,” vyhlásil Baránek pre ParlamentneListy.sk.

Podľa Baránka Čaputová zbytočne vyzýva v televízii členov vlády, lebo tí sa majú zrekonštruovať. “Prezidentka by mala v parlamente pomenovať všetko to, čo tu je: že sme na Slovensku stratili strednú triedu, že zostali len jej fragmenty. Je potrebné, aby štát zverejnil čísla, koľko ľudí žije pod hranicou hranicou chudoby, keď pred koronou ich bolo 800 000. Je potrebné pomenovať, prečo sme najhorší v úmrtnosti na covid. Je potrebné pomenovať skrátka všetko a vyzvať Národnú radu, aby zrekonštruovali vládu. Lebo Národná rada rekonštruuje vládu, vláda sa predsa sama nerekonštruuje,” vyhlásil Baránek

Výroky prezidentky vníma analytik ako úvahy, ako také reči, aby ani nikoho nenahnevala a aj aby ľudia počuli, že predsa len niečo povedala. “To je ale nič. Ona je prezidentka, nie je mediátor dvoch rozhádaných strán, neviem prečo sa tak správa. Ona je hlava štátu, má zastúpiť občanov, aj tých, ktorí skrachovali,  aj tých, ktorí zbytočne umreli. Jednoznačne, keď už nikto iný to nerobí, ona má začať zachraňovať tento štát. A ona to nerobí tiež, takže je spoluzodpovedná,” myslí si Baránek.

- Reklama -

3 KOMENTÁRE

  1. V prvom rade by sa p. prezidentka mala správať nestranne! Nevystupovať ako typická neoliberálka, ale rešpektovať fakt, že táto spoločnosť je založená na kresťanských princípoch.

  2. Prv než iným poradíte “Mysleniu zdar!”mali by ste sa aj Vy zamyslieť.Dokážete to?Ten Váš text o tom nesvedčí.Napriek tomu Vám zdarné zamyslenie zo srdca želám.Babička.

  3. Tak konečne si si to všimol? Ale že ti to trvalo. Hlavne, že pred voľbami, ste sa všetci išli s Ča_putovej posrať!!! Teraz vidíte koho ste to vlastne volili. Tej na Slovensku vonkoncom nezáleží. Tá mu chudina jedna nevie prísť Slovensku ani na meno, tá vždy miesto SLOVENSKO povie TATO KRAJINA!!! Tak čo by si chcel od takejto osoby? Mysleniu zdar!!! A obzvlášť pre vás modré trubky, čo ste ju volili.

Comments are closed.