Košice: Na Luníku IX už nemusia dohliadať na karanténu

0
Luník IX (Foto: TASR)

Mesto Košice už nemusí zabezpečovať dodržiavanie karanténnych opatrení na košickom Luníku IX. Regionálna hygienička takmer po mesiaci zrušila vyhlášku, ktorou nariadila sprísnenie opatrení a posilnenie kontrol na tomto sídlisku.

„Kontroly sa zrušili, nie sú už ani pri vstupe na sídlisko. Výsledky testovania boli oveľa lepšie. Situáciu však nepodceňujeme a naďalej testujeme, aj cez víkend. Stále sa príde otestovať okolo 1000 až 1300 obyvateľov, naposledy ich prišlo približne 900,“ povedal starosta tejto mestskej časti (MČ) Marcel Šaňa.

Po zrušení vyhlášky mestská polícia (MsP) zabezpečuje na Luníku IX verejný poriadok denne od 7.00 do 19.00 h, a to spravidla jednou hliadkou, ktorá je v prípade potreby posilnená. „Pri kontrole dodržiavania pandemických opatrení a verejného poriadku v predmetnej MČ MsP úzko spolupracuje aj s obvodným oddelením Policajného Zboru Košice-KVP,“ uviedla MsP.

Košický regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) 26. januára vyhláškou nariadil mestu Košice, aby na Luníku IX za asistencie bezpečnostných zložiek zabezpečilo dodržiavanie karanténnych opatrení, domácej izolácie u osôb s ochorením COVID-19, ako aj u všetkých osôb, ktoré boli s nimi v úzkom kontakte. Dôvodom bolo, že v rámci celonárodného skríningu sa v tejto MČ potvrdilo ochorenie COVID-19 u 38 osôb. Desiatky infikovaných odhalili aj počas ďalších kôl testovania. Vyhláška neobmedzovala pohyb osôb, ktoré sa preukázali negatívnym výsledkom testu.

- Reklama -