Zisk aj tržby siete Domino’s Pizza vzrástli, zaostali však za očakávaniami

0
Na archívnej snímke z 15. júla 2019 pizza v jednej z predajní americkej siete Domino's Pizza v Pittsburgu. Americká sieť Domino's Pizza zaznamenala za posledný štvrťrok 2020 rast čistého zisku o viac než 17 %, v prípade upraveného zisku však výsledky zaostali za očakávaniami. Horšie než očakávané výsledky vykázala spoločnosť aj v prípade tržieb.(Foto: TASR/AP)

Americká sieť Domino’s Pizza zaznamenala za posledný štvrťrok minulého roka rast čistého zisku o viac než 17 %, v prípade upraveného zisku však výsledky zaostali za očakávaniami. Horšie než očakávané výsledky vykázala spoločnosť aj v prípade tržieb.

Domino’s Pizza uviedla, že čistý zisk za 4. štvrťrok minulého roka dosiahol 151,9 milióna USD (124,25 milióna eur), čo na akciu predstavuje 3,85 USD. V rovnakom období predchádzajúceho roka vykázala spoločnosť zisk na úrovni 129,3 milióna USD (3,12 USD/akcia). To znamená rast o 17,5 %.

Upravený zisk na akciu dosiahol 3,46 USD, čím Domino’s Pizza zaostala za očakávaniami trhov. Analytici počítali so ziskom na úrovni 3,89 USD/akcia.

Tržby sa vo 4. kvartáli medziročne zvýšili o 19,1 % na 1,37 miliardy USD, pričom porovnateľné tržby zaznamenali rast o 11,2 %. Aj v prípade tržieb tak spoločnosť zaostala za odhadmi analytikov, ktorí počítali s tržbami na úrovni 1,39 miliardy USD.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu