piatok, 23 apríla, 2021
2.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Grésko: V Aténach a okolí platí prísny lockdown

Grésko: V Aténach a okolí platí prísny lockdown

Grécko predĺži prísny lockdown v hlavnom meste Atény a jeho okolí, ktorý mal pôvodne platiť do konca februára. Dôvodom je rastúci počet prípadov nákazy novým koronavírusom. V stredu o tom informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie gréckeho premiéra Kyriakosa Mitsotakisa.
     

 “Včera došlo k prudkému nárastu počtu novoinfikovaných, a to najmä v Aténach, čo nám znemožnilo … od 1. marca postupne uvoľňovať opatrenia,” uviedol Mitsotakis na zasadaní vlády.
     

 S vyše 6000 úmrtiami spojenými s ochorením COVID-19 Grécko zatiaľ zvláda pandémiu lepšie ako väčšina Európy, komentuje Reuters. Krajine sa podarilo predísť kolapsu zdravotníctva, ktoré sa navyše muselo ostatné roky vyrovnávať s následkami finančnej krízy. Jednotky intenzívnej starostlivosti v štátnych nemocniciach sú však momentálne obsadené na viac ako 80 percent.
     

 Grécky minister zdravotníctva Vassilis Kikilias v stredu oznámil, že najťažšie bremeno v súčasnosti znáša širšia oblasť Atén, kde je na jednotkách intenzívnej starostlivosti obsadených až 90 percent lôžok. Príčina nárastu hospitalizovaných ale nie je podľa agentúry Reuters známa.
    

  V stredu úrady hlásili 1913 nových prípadov ochorenia COVID-19 a 28 súvisiacich úmrtí. Zhruba polovica nových prípadov sa vyskytla v regióne Attika, v ktorom sa nachádzajú aj Atény. V hlavnom meste sú zatvorené školy i obchody s iným než nevyhnutným tovarom. V meste okrem toho platí aj nočný zákaz vychádzania.
    

  Od štvrtka bude prísny lockdown platiť aj v niektorých oblastiach na Peloponézskom polostrove.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,150 Úmrtí 11,357 Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,493 Last updated: 23. apríla 2021 - 06:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -