utorok, 13 apríla, 2021
3.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Imunológ Fauci: Američania budú zrejme nosiť rúška aj v roku 2022

Imunológ Fauci: Američania budú zrejme nosiť rúška aj v roku 2022

Renomovaný americký imunológ Anthony Fauci v nedeľu nevylúčil, že obyvatelia USA budú musieť aj počas roka 2022 nosiť rúška, aby sa chránili pred novým koronavírusom. Informovala o tom agentúra Reuters.

Denné prírastky nakazených v súčasnosti v Spojených štátoch výrazne klesajú. Na koronavírusové ochorenie COVID-19 však stále zomierajú každý deň tisíce ľudí a počet obetí pandémie v USA sa podľa bilancie Univerzity Johnsa Hopkinsa blíži k hranici pol milióna

Vakcínou proti koronavírusu sa zatiaľ podarilo zaočkovať len necelých 15 percent obyvateľov krajiny.

Fauci je popredným americkým expertom na infekčné choroby a súčasne hlavným zdravotníckym poradcom nového prezidenta Joea Bidena.

Na otázku CNN, či budú musieť Američania nosiť na tvári rúška aj v roku 2022 Fauci odpovedal: “Myslím, že je možné, že to tak bude”. Podľa neho to bude závisieť od rozsahu komunitného šírenia vírusu a od jeho nových variantov. Vyjadril však presvedčenie, že napriek obmedzeniam bude postupne možný do značnej miery návrat k normálnemu životu.

V súvislosti s očkovaním poukázal na riziká spojené s novým juhoafrickým variantom vírusu, proti ktorému sú zrejme menej účinné súčasné dostupné vakcíny.

Fauci pripustil, že v prípade výraznejšieho rozšírenia juhoafrického variantu v Spojených štátoch bude potrebné vyvinúť očkovaciu látku, špecificky zameranú proti tejto mutácii vírusu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,168 Úmrtí 10,630 Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,238 Last updated: 13. apríla 2021 - 09:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -