nedeľa, 28 februára, 2021
9.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Aj mimoparlamentné strany si pripomínajú výročie vraždy dvoch mladých ľudí

Aj mimoparlamentné strany si pripomínajú výročie vraždy dvoch mladých ľudí

Predseda mimoparlamentného Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský apeluje na pokračovanie v zmenách, ktoré sa netýkajú len očisty súdov a polície. Uviedol to v súvislosti s výročím vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Šéf kresťanských demokratov si myslí, že ich odkaz – žiť poctivo, hľadať pravdu a bojovať za spravodlivosť – je stále živý.
     

 “Musíme trpezlivo a dôsledne budovať systém, v ktorom pravidlá budú platiť rovnako pre všetkých, od bežného človeka po premiéra. Len tak zostane Slovensko atraktívne ako krajina pre svojich občanov,” zdôraznil Majerský v stanovisku hnutia.
    

  Poslanec Európskeho parlamentu (EP) za KDH Ivan Štefanec pripomenul, že motívom vraždy Kuciaka a Kušnírovej bolo zverejnenie informácií o ľuďoch, ktorí sa cítili byť nedotknuteľnými. “Je našou povinnosťou pripomínať si obeť týchto dvoch mladých ľudí aj tak, že vytvoríme prostredie, ktoré bude brániť korupcii a zneužívaniu moci,” uviedol Štefanec, ktorý je vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane.
   

   Pamiatku Kuciaka a Kušnírovej si pripomenulo aj mimoparlamentné Progresívne Slovensko. “Ani tri roky od vraždy Jána a Martiny nezabúdame na okolnosti, ktoré túto ohavnosť spôsobili a ktoré nám dodnes pripomínajú, aké krehké je fungovanie demokratickej spoločnosti. Ani po troch rokoch nezabúdame na obrovskú túžbu po spravodlivosti a pravde, ktorá nás vyhnala na námestia. Česť ich pamiatke,” uviedlo hnutie na sociálnej sieti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,083 +1,815 Dnes Úmrtí 7,189 +114 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 45,594 Last updated: 28. februára 2021 - 15:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky