utorok, 11 mája, 2021
16.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Interpol zadržal Suchobu z kauzy Mýtnik

Interpol zadržal Suchobu z kauzy Mýtnik

Polícia potvrdila zadržanie Michala Suchobu, obvineného v kauze Mýtnik, ktorý sa nachádzal v Spojených arabských emirátoch (SAE). Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

“Lovci lebiek získané operatívne informácie poskytli prostredníctvom Úradu medzinárodnej policajnej spolupráce Národnej ústredni Interpol Slovensko a tí ju v rámci siete Interpol poskytli svojim partnerom v Spojených arabských emirátoch. Hľadaného muža dnes zadržali príslušníci Interpol SAE,” povedala.

To, že Interpol Abú Zabí v stredu oznámil Špecializovanému trestnému súdu informáciu o zadržaní obvineného Michala Suchobu v emirátoch, potvrdila aj hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic reagoval, že v tomto štádiu nebude o veci informovať, aby sa nezmaril ďalší postup v konaní.

Hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla v stredu uviedol, že ak Interpol potvrdí zadržanie obvineného podnikateľa Michala Suchobu v Spojených arabských emirátoch, žiadosť o jeho vydanie na Slovensko musí byť zaslaná diplomatickou cestou na základe reciprocity do 30 dní od zadržania.

ŠTS v rámci akcie Mýtnik poslal do väzby piatich obvinených. Konkrétne aj exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho, podnikateľa Jozefa Brhela, jeho brata Petra Brhela. Obvinenia sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 385,786 +311 Dnes Úmrtí 12,051 +32 Dnes Uzdravení 367,991 Infikovaných 5,744 Last updated: 11. mája 2021 - 02:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -