streda, 12 mája, 2021
14.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Karahuta: Slovenské zemiaky ležia v skladoch ako aj ovocie a zelenina a...

Karahuta: Slovenské zemiaky ležia v skladoch ako aj ovocie a zelenina a môžu skončiť na skládkach

Slovenskí pestovatelia zemiakov sú momentálne v zložitej situácii. Poslanec a predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslav Karahuta (Sme rodina) preto v utorok na tlačovej konferencii predstavil výzvu, ktorá im má pomôcť.
     

 “Posledné týždne sa v médiách a na sociálnych sieťach objavujú často až zúfalé snahy pestovateľov zemiakov na predaj svojej produkcie, ktorá bez pohybu leží na sklade lokálnych producentov,” upozornil Karahuta.
     

 Priblížil, že Sme rodina v spolupráci so slovenskou obchodnou sieťou COOP Jednota preto prichádza s výzvou slovenským producentom zemiakov, aby sa zapojili do informačno-predajnej kampane a ponúkli svoje zásoby na predaj do tejto obchodnej siete.
     

 Karahuta sa obrátil aj na ostatných zástupcov a predstaviteľov maloobchodného predaja potravín na Slovensku, aby sa pripojili k výzve a podporili tak domácich a najmä lokálnych slovenských producentov zemiakov, ovocia a zeleniny.
     

 “Nechceme, aby naše produkty, vypestované rukami našich poctivých slovenských pestovateľov a farmárov, skončili znehodnotené na skládkach,” zdôraznil generálny riaditeľ COOP Jednota Slovensko Ján Bilinský. Vyzval preto producentov, ktorí majú ešte aj v tomto období zemiaky, ale aj ovocie a zeleninu, aby kontaktovali nákupné centrá tejto siete a ponúkli im svoje zásoby.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 08:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -