utorok, 20 apríla, 2021
13.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Poľnohospodárska a potravinárska komora sa stiahla a nebude protestovať

Poľnohospodárska a potravinárska komora sa stiahla a nebude protestovať

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) sa rozhodla s oznámením termínu a formy protestu v teréne pre podobu redistributívnej platby, ktorú presadzuje šéf agrorezortu Ján Mičovský (OĽANO), ešte počkať. Uviedla to hovorkyňa komory Jana Holéciová po utorkovom mimoriadnom rokovaní predstavenstva SPPK.
     

 Komora sa rozhodla počkať pre rýchly vývoj situácie a zapojenie sa celej koalície do diskusie o stave v rezorte. SPPK totiž potrebuje najskôr poznať oficiálne nariadenie vlády k výslednej podobe redistributívnej platby, ktoré by mal v najbližších dňoch schvaľovať kabinet a ktoré naznačí aj ďalší vývoj situácie v agrorezorte.
     

 Holéciová však podotkla, že SPPK naďalej pokračuje v prípravách svojich plánovaných aktivít, ktorými chce poukázať na kritický stav agropotravinárskeho sektora na Slovensku.
      

“Znova musíme zdôrazniť, že redistributívna platba nie je najväčším problémom odvetvia,” poznamenala hovorkyňa komory s tým, že výhrady majú poľnohospodári aj napríklad voči spôsobu schvaľovania strategického plánu, plánu obnovy alebo voči chýbajúcej podpore pre podniky postihnuté koronakrízou. “Ešte raz zdôrazňujeme, že nie sme proti zavedeniu redistributívnej platby. Prekáža nám však spôsob, časový stres a forma jej prijímania,” uzavrela Holéciová.
     

 Hovorkyňa podotkla, že na tému redistributívnej platby sa predseda SPPK Emil Macho rozprával aj s premiérom Igorom Matovičom (OĽANO).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 20. apríla 2021 - 18:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -