štvrtok, 15 apríla, 2021
1.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Sudca rozhoduje o návrhu predĺžiť väzbu Monike Jankovskej bez jej účasti

Sudca rozhoduje o návrhu predĺžiť väzbu Monike Jankovskej bez jej účasti

Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhoduje o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) predĺžiť väzbu bývalej štátnej tajomníčke Ministerstva spravodlivosti SR Monike Jankovskej bez jej účasti.

“Moja klientka sa nezúčastní dnešného výsluchu vzhľadom na jej zlý zdravotný stav. Rozhodovanie sa uskutoční v jej neprítomnosti,” uviedol obhajca Peter Erdős. Podľa jeho slov nie je v súčasnosti schopná akéhokoľvek výsluchu pred sudcom, ako aj orgánmi činnými v trestnom konaní. Zdôvodňuje to jej zlým psychickým stavom, predovšetkým vzhľadom na jej pokus o samovraždu z konca januára. 

Monika Jankovská by mala byť väzobne stíhaná do 11. marca. Vo väzbe je od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Búrka. Príslušníci NAKA vtedy zadržali 13 sudcov, pričom padli obvinenia z korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti. Ďalšie obvinenia pribudli Jankovskej po minuloročnej októbrovej akcii Víchrica. Od septembra 2020 je obvinená aj v kauze prebratia trenčianskeho baru Fatima.

vo videu Peter Erdös, právny zástupca Moniky Jankovskej

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,107 Úmrtí 10,798 Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,009 Last updated: 15. apríla 2021 - 09:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -