Vašečka: Navrhnem odvolanie Bittó Cigánikovej z postu predsedníčky zdravotníckeho výboru. SaS sa možno aj poďakuje

0
Richard Vašečka, poslanec NR SR (OĽaNO) Foto: TASR

Poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda školského výboru Richard Vašečka (OĽANO) navrhne na najbližšom zasadnutí poslaneckého klubu OĽANO odvolať poslankyňu Janu Bittó Cigánikovú (SaS) z postu predsedníčky zdravotníckeho výboru. “Možno s tým nebude problém ani na koaličnej rade a SaS sa nám ešte poďakuje,” napísal na sociálnej sieti. Poslanec svoj zámer odôvodňuje jej útokmi na ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO). Bittó Cigániková kritizuje novú vyhlášku ministerstva zdravotníctva, podľa ktorej si ženy nad 40 rokov budú musieť za ukončenie tehotenstva do 12. týždňa zaplatiť.

“Jej útoky na ministra zdravotníctva Mareka Krajčího prekračujú všetky medze. Vysmieva sa všetkým koaličným dohodám (nehlasovala ani za Programové vyhlásenie vlády) a jej komunikácia je na úrovni zlomyseľného a ignorantského človeka.Mimochodom, po hanebnej tlačovke s exkolegyňou Nicholsonovou a zavádzajúcom tvrdení o lacnejších vakcínach v Izraeli, ide už o tretí veľký gól do vlastnej bránky v posledných dňoch. Mareka Krajčího totiž kritizuje za opatrenie, za ktoré hlasovala v roku 2019 aj väčšina poslaneckého klubu SaS,” uviedol Vašečka.

“A zrazu počujeme hysterické výkriky o tom, aká strašná krivda sa stala. Lebo zdravej dospelej žene nepreplatíme z našich daní potrat, na ktorý nemá žiaden zdravotný dôvod. Čo malo byť zrušené už dávno,” dodal s tým, že si nepraje žiaden potrat a nepraje si ani ich financovanie zo štátneho rozpočtu. “Potrat je zlá vec. Je to zničenie nevinného ľudského života. Nie je to žiadne ‘právo’. A tvrdiť, že štát má ‘povinnosť’ platiť ho z mojich daní, dokonca aj úplne zdravej žene, pokladám za nehoráznu drzosť,” doplnil.

Ženy nad 40 rokov si budú musieť za ukončenie tehotenstva do 12. týždňa zaplatiť. Po novom zákrok nebude hradiť zdravotná poisťovňa. Vyplýva to z novej vyhlášky Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR. Rezort svoj krok vydať nové znenie vyhlášky k zákonu o umelom prerušení tehotenstva zdôvodnil tým, že v spoločnosti možno dlhodobo sledovať, že vek matiek rodičiek je vyšší a ich tehotenstvo býva bezproblémové. Bittó Cigániková reagovala, že Krajčí by sa mal prestať venovať vnucovaniu “svojho náboženského presvedčenia celému Slovensku” a mal by sa začať venovať riešeniu problémov s ochorením COVID-19.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu