nedeľa, 19 septembra, 2021
14.9 C
Bratislava
ÚvodArénaVia Iuris: Lipšic musí presvedčiť o vernosti len k zákonu

Via Iuris: Lipšic musí presvedčiť o vernosti len k zákonu

Mimovládna organizácia Via Iuris je presvedčená, že novozvolený špeciálny prokurátor Daniel Lipšic disponuje odbornosťou a odvahou, ktoré sú nevyhnutné pre výkon tejto funkcie. Musí však presvedčiť o svojej nezávislosti. Informovala o tom Katka Batková, výkonná riaditeľka Via Iuris.

“Podľa nás stále môžu v časti verejnosti existovať pochybnosti o tom, či ako špeciálny prokurátor bude vykonávať túto funkciu naozaj nezávisle od svojej nedávnej politickej a advokátskej minulosti,” pripomenula Batková.

Dodala, že je dôležité, aby bol špeciálnym prokurátorom odborník, ktorý nielen koná spravodlivo a nezávisle, ale pri ktorom aj verejnosť uverí, že všetky jeho rozhodnutia a postupy sa dejú bez ohľadu na jeho osobné či politické väzby. “Poslanci svojou voľbou rozhodli a my budeme dúfať, že počas siedmich rokov vo funkcii nás nový špeciálny prokurátor Daniel Lipšic presvedčí o svojej nezávislosti od politikov či bývalých klientov a o vernosti len k zákonu,” uzavrela Batková.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 13:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -