nedeľa, 19 septembra, 2021
14.9 C
Bratislava
ÚvodArénaAplikáciu na očkovanie učiteľov spustia zrejme už v piatok

Aplikáciu na očkovanie učiteľov spustia zrejme už v piatok

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR dúfa, že aplikácia na prihlasovanie učiteľov na očkovanie, ktorú pripravuje Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI), bude spustená v piatok (12. 2.) ráno. Informoval o tom rezort školstva na sociálnej sieti s tým, že očkovanie sa začne v sobotu 13. februára s najväčšou pravdepodobnosťou vo väčšine krajských miest a v Martine.

Rezort podotkol, že od stredy (10. 2.) nastavuje systém, aby sa dalo overiť, kto je pedagogickým zamestnancom. “Intenzívne s Ministerstvom zdravotníctva SR pracujeme na príprave očkovania učiteľov a ostatných zamestnancov. Vzhľadom na to, že je to náročný logistický proces, treba všetko veľmi dôkladne a zodpovedne naplánovať. A to si vyžaduje čas,” uviedlo ministerstvo školstva.

“V prvej fáze sa budú očkovať učitelia, ale aj asistenti a vychovávatelia. Začne sa s tými, ktorí pracujú v materských školách, na prvom stupni základných škôl a končiacich ročníkoch stredných škôl v krajských mestách,” priblížil rezort školstva. Učitelia sa budú v očkovacích centrách preukazovať potvrdením o statuse učiteľa/pedagogického zamestnanca od riaditeľa školy. Formulár na potvrdenie bude v dohľadnom čase distribuovaný do škôl a zverejnený v aScAgende a eŠkole.

Prvá fáza očkovania by mala trvať podľa ministerstva školstva najbližšie tri týždne. Následne sa budú identifikovať ostatní zamestnanci škôl tak, aby boli všetci zaočkovaní v čo najkratšom čase.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 12:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -