Prišla zima. Poľadovica, sneženie, vietor komplikujú dopravu na celom území SR

0

Vodiči by si mali dať vo štvrtok na cestách pozor na poľadovicu a zľadovatený sneh. Cestári tiež upozorňujú na sneženie i vietor a s tým spojenú zníženú dohľadnosť. Na svojej webovej stránke o tom informuje Slovenská správa ciest (SSC).
      Poľadovica sa tvorí na cestách prvej a druhej triedy v Bratislave a jej okolí, taktiež v okrese Rimavská Sobota. Zľadovatený sneh je na úsekoch ciest II/512 Oslany – Cerová, II/593 v úseku Krnča – Partizánske, tiež na cestách III. triedy v obvode Partizánske. Miestami sa zľadovatený sneh nachádza aj na úsekoch ciest druhej a tretej triedy v okresoch Spišská Nová Ves, Gelnica a Košice-okolie, tiež na cestách tretej triedy v obvodoch Machnáč, Trenčín, Nitra a Topoľčany.
      Cestári ďalej upozorňujú, že vplyvom silného vetra sa na celom východnom Slovensku a na Orave tvoria snehové jazyky a záveje. V okresoch Krupina, Spišská Nová Ves, Gelnica a Košice-okolie je vyhlásený prvý kalamitný stupeň z dôvodu silného sneženia a silného vetra. Pre silné sneženie a vietor treba so zníženou dohľadnosťou do 50 metrov počítať v lokalitách Sečovce a Trebišov, a do 100 metrov v lokalitách Veľké Kapušany, Skalité, Čierne-Polesie, Michalovce, Haniska, Košice-krematórium, Milhosť, Fričovce, Široké, Svinia, Sobrance, Čadca-U Čapkov, Ludvíkov dvor, Budimír, Horelica, Petrovany a Svrčinovec.
      Pre vrstvu čerstvého snehu vo výške štyroch až piatich centimetrov je pre vozidlá nad 3,5 tony uzavretý horský prechod I/67 Dobšiná a tiež cesta I/67 v úseku Dedinky (II/535) – Ostrá Skala.
      SSC informuje že ostatné sledované cesty prvej, druhej a tretej triedy, ako aj horské priechody a diaľničné úseky na území SR sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, na niektorých miestach pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého, utlačeného alebo zľadovateného snehu.

- Reklama -