utorok, 11 mája, 2021
16.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Upúšťa sa od pokút za nepodanie priznania k miestnym daniam

Upúšťa sa od pokút za nepodanie priznania k miestnym daniam

 V januári pokračoval mierny nárast počtu úpadkov. Súdy vyhlásili 19 konkurzov a povolili dve reštrukturalizácie. Väčší počet konkurzov súdy povolili naposledy v decembri 2019. Medzi úpadcami sa objavili i významnejšie spoločnosti. Najväčším podľa tržieb, aktív a vlastného kapitálu je veľkoobchodník s farmaceutickým tovarom Transmedic Slovakia. Ten sa o konkurz pokúšal už vlani na jeseň, no vtedy konkurzná sudkyňa konanie zastavila, uviedol hlavný analytik spoločnosti FinStat Pavol Suďa.

Od uloženia pokuty sa upustí v prípade nepodania priznania k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje podľa zákona o miestnych daniach alebo čiastkového priznania k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje na zdaňovacie obdobie roku 2021 v ustanovenej lehote, ak túto povinnosť daňový subjekt splní dodatočne do 15. marca.

Rezort financií návrh odôvodnil potrebou riešenia pretrvávajúcich problémov v súvislosti so šírením nového koronavírusu a potrebou zmiernenia ekonomických dosahov pre daňové subjekty. Nariadenie vlády má nadobudnúť účinnosť dňom vyhlásenia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 385,786 +311 Dnes Úmrtí 12,051 +32 Dnes Uzdravení 367,991 Infikovaných 5,744 Last updated: 11. mája 2021 - 02:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -