utorok, 20 apríla, 2021
13.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Duda: Čína by mala posilniť obchod s krajinami strednej a východnej Európy

Duda: Čína by mala posilniť obchod s krajinami strednej a východnej Európy

Poľský prezident Andrzej Duda vyzval Čínu, aby posilnila obchod s krajinami strednej a východnej Európy. Ako povedal, súčasné ekonomické vzťahy týchto krajín s Pekingom sú “nedostatočné”. Informovala o tom agentúra AFP.

Počas on-line samitu čínskeho prezidenta Si-Ťin-pchinga a predstaviteľov 17 štátov strednej a východnej Európy Duda uviedol, že “sú potrebné hmatateľnejšie a vzájomne výhodné výsledky v ekonomickej sfére”. Tie by mohlo zabezpečiť zvýšenie dovozu tovarov a služieb z krajín strednej a východnej Európy do Číny a väčší objem čínskych investícií na zelenej lúke v Európe. V tejto súvislosti poľský prezident vyzval Čínu najmä “zrušenie administratívnych obmedzení voči dovozu poľských poľnohospodárskych produktov”.

Ako dodal, vyváženejšie obchodné vzťahy budú slúžiť ako základ na postupné zotavenie ekonomiky po odznení pandémie nového koronavírusu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 20. apríla 2021 - 17:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -