Pacient na COVID oddelení v košickej nemocnici úmyselne založil požiar

0

Jeden pacient utrpel zranenia pri požiari, ktorý v nedeľu (7. 2.) večer vypukol na COVID oddelení v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice. “Príčinou požiaru bolo úmyselné zapálenie známou osobou,” uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach Jana Matis Libová.
     

 “Lokalizovaná plocha požiaru bola 12 metrov štvorcových. Konkrétne došlo k zahoreniu postele a osobných vecí pacienta,” povedala s tým, že evakuovali 14 ľudí. “Po vykonaní prvotného zásahu boli pacienti evakuovaní do priestorov chodby a miestnosť sa odvetrávala. Následne sa na poschodí vykonávalo ochladzovanie priestorov,” dodala. Na mieste zasahovalo 17 príslušníkov HaZZ v Košiciach. Pri zásahu používali aj autonómne dýchacie prístroje.
      

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa nemocnice Monika Krišková, požiar vznikol na lôžku hospitalizovaného pacienta s ochorením COVID-19 na reprofilizovanom COVID oddelení na I. Chirurgickej klinike na Rastislavovej ulici. Pri požiari utrpel popáleninu predlaktia. Je v stabilizovanom stave umiestnený na JIS. Podľa jej slov išlo o malý požiar, ktorý uhasili zamestnanci UNLP svojpomocne ešte pred príchodom hasičov.
     

 “Nedošlo k veľkým škodám, ide len o lôžko a úpravu miestnosti, v ktorej požiar vznikol, škody momentálne vyčísľuje technické a právne oddelenie UNLP,” doplnila s tým, že incident prešetruje polícia v súčinnosti s personálom UNLP Košice.
     

 Polícia v súvislosti s požiarom začala trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci a prečin všeobecného ohrozenia, pričom udalosť dôkladne zadokumentovala. “Bližšie okolnosti, presná príčina vzniku požiaru, ako aj rozsah spôsobených škôd je predmetom vyšetrovania,” uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

- Reklama -