štvrtok, 15 apríla, 2021
3.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Kosová: Kritička súdnej mapy poslala sudcom vyhlásenie, majú vyjadriť súhlas s mapou

Kosová: Kritička súdnej mapy poslala sudcom vyhlásenie, majú vyjadriť súhlas s mapou

   Členka Súdnej rady a sudkyňa Krajského súdu (KS) v Bratislave Marcela Kosová rozoslala v pondelok sudcom výzvu, aby vyjadrili svoj súhlas s návrhom súdnej mapy predloženým ministerkou spravodlivosti SR Máriou Kolíkovou (Za ľudí). TASR o tom informovala Kosová s tým, že dopoludnia vyhlásenie podpísal jeden sudca.
     

 “Hoci môj postoj k predloženej súdnej mape sa nemení, som naďalej jej kritičkou, myslím si, že by mali dostať možnosť sa vyjadriť verejne aj sudcovia, ktorí s týmto materiálom súhlasia. Keďže tak doposiaľ neurobili, túto možnosť som im poskytla,” vysvetlila pre TASR sudkyňa.
      

Vo vyhlásení sa okrem iného uvádza, že podpísaní sudcovia súhlasia s návrhom súdnej mapy a sú presvedčení, že navrhovaná zmena zabezpečí deklarované ciele a rešpektuje závery a odporúčania Európskej komisie pre efektívnu justíciu. “Justícia sa nachádza v ťažkých časoch, a preto vítame sekundárny efekt novej súdnej mapy, ktorým je pretrhnutie korupčných väzieb,” píše sa vo vyhlásení. Vyhlásenie chcú na budúci pondelok (15. 2.) doručiť Kolíkovej.
      

Kosová je nielen kritičkou súdnej mapy, ale aj signatárkou výzvy Právnici za právny štát, ktorá bola zverejnená v druhej polovici januára. V nej, naopak, sudcovia a právnici kritizujú mapu a vyzývajú na dôsledné zachovávanie princípov právneho štátu v SR. Túto výzvu podpísalo 430 sudcov, advokátov a príslušníkov právnických profesií.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,107 +1,069 Dnes Úmrtí 10,798 +82 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,009 Last updated: 15. apríla 2021 - 02:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -