Matovič: Kto chce psa biť, palicu si nájde… Psom som ja

0
Predseda vlády SR Igor Matovič. Foto: TASR

Doba absurdná – myslí si premiér Igor Matovič o súčasnej situácii a napísal to na sociálnej sieti. Vzťahuje to na svoju osobu. Tak sa zdá, že má pocit, že ho ľudia nedoceňujú.

“Keď vediem rokovanie vlády o opatreniach v súvislosti Covid-19, zle je. Keď nevediem opatrenia vlády v súvislosti s Covid-19, zle je. Máš čapicu, zle je. Nemáš čapicu, zle je … kto chce psa biť, palicu si nájde … a dnes je evidentne populárne, že psom som ja,” píše Matovič.

Premiér ďalej konštatuje, že sa to stáva. “Počas kríz zvyčajne povstanú proroci, ktorí ukážu prstom, aby ľuďom toho správneho psa našli. Niekedy sú psami jednotlivci, inokedy celé národy … a ľudia v túžbe stelesniť príčinu svojho strádania, radi uveria. Proroci potom často moc získajú a pokoria ľudí, ktorí im uverili. Dnes som vďačným stelesnením utrpenia ľudí ja. Nie tí, ktorí ľudí voči opatreniam vytrvalo celý čas štvali. A už dupľom nie tí, ktorí sami neboli ochotní ani tie najzákladnejšie rešpektovať a dodržiavať. A tak z páchateľov sa obete stali a z tých, čo ich zdravie a životy chránili, páchateľov urobili,” myslí si predseda vlády.

Premiér Matovič je tiež presvedčený, že raz sa táto absurdná doba skončí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu