štvrtok, 15 apríla, 2021
1.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Európske mocnosti a USA chcú oživiť transatlantické vzťahy

Európske mocnosti a USA chcú oživiť transatlantické vzťahy

Šéfovi diplomacií Nemecka, Francúzska, Británie a Spojených štátov chcú oživiť transatlantické vzťahy. Zhodli sa na tom počas piatkových virtuálnych rozhovorov, informovala agentúra AFP.

“Ministri zahraničných vecí sa zhodli, že chcú oživiť tradične blízke transatlantické partnerstvo a v budúcnosti spoločne čeliť globálnym hrozbám,” uvádza sa vo vyhlásení, ktoré po rozhovoroch zverejnil rezort diplomacie v Berlíne.

Podľa vyhlásenia išlo o prvú diskusiu, počas ktorej sa mohli ministri podrobnejšie venovať rôznym otázkam, od januárového nástupu nového amerického prezidenta Joea Bidena.

Rokovanie za účasti nového šéfa americkej diplomacie Antonyho Blinkena prebiehalo podľa Berlína v atmosfére dôvery a konštruktívneho prístupu.

Ministri hovorili o širokej škále otázok vrátane pandémie koronavírusu, iránskej jadrovej dohody, vzťahov s Ruskom a Čínou a o opatreniam proti zmene klímy.  

Účastníci rozhovorov privítali aj piatkové zvolenie prechodnej vlády Líbye, ku ktorému došlo počas rozhovorov pod záštitou OSN v Ženeve. Varovali však, že túto severoafrickú krajinu čaká ešte dlhá cesta k národnému zmiereniu a obnoveniu bezpečnosti a stability.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,107 Úmrtí 10,798 Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,009 Last updated: 15. apríla 2021 - 09:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -