sobota, 16 októbra, 2021
7.4 C
Bratislava
ÚvodArénaJozef Brhel bude stíhaný väzobne

Jozef Brhel bude stíhaný väzobne

Podnikateľ Jozef Brhel, obvinený v rámci minulotýždňovej policajnej akcie Mýtnik, bude väzobne stíhaný. Rozhodla o tom v piatok popoludní sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Vyhovela tak čiastočne návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Potvrdila to hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková a aj obhajca obvineného Ľudovít Štanglovič.

Sudkyňa Ružena Sabová zobrala podnikateľa do väzby z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov a z dôvodu možného úteku. Rozhodnutie nie je právoplatné, tak prokurátor ÚŠP, ako aj obhajca podali sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR. “Stratil som ilúzie o právnom štáte. Viete si predstaviť dôvod útekovej väzby, že klient je ohlásený, plní si svoju občiansku povinnosť, riadne sa dostaví na výsluch na dohodnutý termín? Oni v tom vidia nejaký útekový dôvod,” zareagoval pre médiá Štanglovič. Zároveň odmietol aj dôvody kolúznej väzby s ohľadom na zdravotný stav svojho klienta.

Sudkyňa začala rozhodovať o 11.00 h, keď približne polhodinu predtým eskortovali Jozefa Brhela v ochrannom obleku z ružinovskej nemocnice, kde je hospitalizovaný od stredy (3. 2.). Výsluch sa skončil o 14.00 h. Prokurátor ÚŠP v stredu podal návrh na väzobné stíhanie podnikateľa zo všetkých troch dôvodov – a to aj z obavy, že bude pokračovať v trestnej činnosti.

Jozef Brhel je obvinený v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Mýtnik. Všetky obvinenia odmieta. Doteraz bol hospitalizovaný v ružinovskej nemocnici v Bratislave z dôvodu zlého zdravotného stavu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 08:29 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img