štvrtok, 15 apríla, 2021
5 C
Bratislava
Úvod Aréna Najvyšší súd necháva žilinskú sudkyňu Kyselovú vo väzbe

Najvyšší súd necháva žilinskú sudkyňu Kyselovú vo väzbe

Sudkyňa Eva K., obvinená z korupčnej trestnej činnosti, ostáva vo väzbe. Senát Najvyššieho súdu (NS) SR na piatkovom neverejnom zasadnutí nevyhovel jej sťažnosti voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. TASR o tom informovala hovorkyňa NS Alexandra Važanová.
      Oznámila zároveň, že senát NS nevyhovel ani sťažnosti prokurátora, ktorý žiadal dôvody väzby rozšíriť aj o preventívnu väzbu. “Najvyšší súd dospel k záveru, že u obvinenej sú dané len dôvody kolúznej väzby,” dodala Važanová.
      O väzobnom stíhaní sudkyne Krajského súdu v Žiline Evy K. rozhodla 23. januára sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku pre prípravné konanie Pamela Záleská. Eva K. je obvinená zo zločinu prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Dôvodom väzby je obava z ovplyvňovania svedkov.
      Evu K. podobne ako emeritnú sudkyňu Krajského súdu v Žiline Máriu U. zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) 20. januára. Od februára 2015 do augusta 2019 mali obe sudkyne za peňažné úplatky rozhodovať trestné veci na KS v Žiline v prospech trestne stíhaných osôb.
      Evu K. zadržali už v septembri 2020 v rámci akcie Plevel, ktorá súvisela rovnako s korupčnou trestnou činnosťou. Sudkyňa bola vtedy prepustená bez obvinenia na slobodu. V rámci septembrovej akcie polícia zadržala 11 osôb.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,950 +843 Dnes Úmrtí 10,877 +79 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,773 Last updated: 15. apríla 2021 - 10:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -