nedeľa, 20 júna, 2021
30.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Do Čiech iba s PCR testom nie starším ako 48 hodín a...

Do Čiech iba s PCR testom nie starším ako 48 hodín a vyplniť treba aj elektronický formulár

Od piatka – 5.2. – je pri ceste do Česka potrebné vyplniť elektronický formulár a predložiť negatívny výsledok PCR testu, ktorý nie je starší ako 48 hodín. Dôvodom je, že Česko od piatka zaviedlo aj štvrtú kategóriu tzv. veľmi vysoko rizikových krajín, kam aktuálne zaraďuje aj Slovensko.
    

 Povinnosť sa vzťahuje na každého, kto počas uplynulých 14 dní strávil na Slovensku viac ako 12 hodín. Z povinnosti aj naďalej platia viaceré výnimky, napríklad pre pracovníkov medzinárodnej dopravy, tranzit cez ČR do 12 hodín, odôvodnené cesty do ČR do 12 hodín, deti do päť rokov, ako aj pre tzv. pendlerov, žiakov a študentov prekračujúcich hranicu aspoň jedenkrát týždenne, približuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVeZ) SR.
     

Pred vstupom na územie ČR je potrebné vyplniť elektronický formulár na stránke https://plf.uzis.cz/ a zároveň si maximálne 48 hodín pred vstupom nechať urobiť PCR test v akreditovanom laboratóriu a disponovať písomným potvrdením o jeho negatívnom výsledku. Najneskôr päť dní od príchodu treba na vlastné náklady absolvovať ďalší test. Kto sa nepreukáže negatívnym výsledkom druhého PCR testu, je povinný zostať v samoizolácii.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,325 +28 Dnes Úmrtí 12,492 +6 Dnes Uzdravení 377,950 Infikovaných 883 Last updated: 20. júna 2021 - 21:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -