Chirana T. Injekta dodá potrebné striekačky na očkovanie, aj keď ich štát ich objednal neskoro

0
Teodor Lysák, generálny riaditeľ podniku Chirana T. Injekta. Foto: Chirana

Spoločnosť Chirana T. Injecta je pripravená dodať Slovensku počas februára a marca dva milióny injekčných striekačiek. Následne od apríla až do konca roka mesačne ďalších 500.000. TASR o tom informovala spoločnosť Chirana T. Injecta.
     

 Ide o striekačky s takzvaným mŕtvym priestorom, ktoré umožňujú použiť z jednej ampulky požadovaných šesť dávok vakcíny. V súčasnosti prebiehajú so štátom rokovania o detailoch. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Teodora Lysáka by mal takýto počet, vzhľadom na počty prichádzajúcich vakcín s rezervou, stačiť pre potreby slovenských vakcinačných centier.
     

 “Teraz je dôležité manažérsky správne uchopiť vakcinačný program, čo znamená centrálne nákupy a distribúciu vakcín a centrálny nákup a distribúciu vakcinačných komponentov. Presne takto to robia napríklad Dáni a sú v očkovaní v rámci EÚ prví. Nie je dôvod, prečo by sme to nevedeli zvládnuť aj u nás doma,” povedal ďalej Lysák.
    

  Dodal, že firma, ktorú riadi, nie je distribučný sklad, ale výrobná firma.

“My vyrábame a našim koncovým zákazníkom dodávajú tovar distribučné firmy. V prípade hromadnej vakcinácie, aká dnes prebieha, je logické, aby bol takýto distribútor centrálny, čiže aby to bol štát,” uzavrel Lysák.

- Reklama -