sobota, 16 októbra, 2021
14.3 C
Bratislava
ÚvodArénaŠkoly na hornej Nitre budúci týždeň pre zlú epidemiologickú situáciu neotvoria

Školy na hornej Nitre budúci týždeň pre zlú epidemiologickú situáciu neotvoria

Školy v okrese Prievidza od pondelka 8. februára neotvoria. Rozhodol o tom vo štvrtok okresný krízový štáb na základe zhoršenia sa epidemiologickej situácie. Rovnaké odporúčanie vydali hygienici aj pre okres Partizánske, kde bude krízový štáb zasadať v piatok (5. 2.). Informovala o tom regionálna hygienička Zuzana Tornócziová.

“Vzhľadom na epidemiologickú situáciu, ktorú máme v regióne v okrese Prievidza, neotvoríme budúci týždeň školské zariadenia, počet ochorení nám totiž za jeden týždeň vzrástol o 65 percent, čo je vysoký nárast,” povedala Tornócziová.

Značný nárast ochorení COVID-19 zaznamenali podľa nej epidemiológovia i v okrese Partizánske, ktorý je v čiernej farbe. Situáciou sa tam bude v piatok zaoberať okresný krízový štáb, ktorý by mal rovnako na základe odporúčania Tornócziovej rozhodnúť o tom, že sa školy v okrese neotvoria. “Školy v oboch okresoch zostávajú zatvorené, fungujú v takom režime ako doposiaľ. Pevne veríme, že sa nám deti vrátia do škôl po jarných prázdninách,” doplnila.

K uzatvoreniu škôl pristúpili v okresoch podľa hlavnej hygieničky preto, aby deti po piatich dňoch v školách, po ktorých nasledujú jarné prázdniny, prípadne nešírili nový koronavírus. “Predpokladáme, že keď zostanú dva týždne doma, klesne nám počet ochorení,” ozrejmila.

Epidemiológovia zaznamenali v Prievidzi i britskú mutáciu nového koronavírusu. “Ide o Zariadenie pre seniorov na Ulici M. Rázusa, výsledky nám potvrdilo Národné referenčné centrum v Bratislave,” spresnila Tornócziová. Hygienici podľa nej robili náhodný výber, odobrali niekoľko vzoriek, v ktorých potvrdili britskú mutáciu. “Indíciou na to, aby sme dali vzorky vyšetriť na tento vírus, bolo veľmi rýchle šírenie ochorenia COVID-19 v zariadení. Potvrdili sa tam nové ochorenia a tí, ktorí boli negatívni, sú pozitívni,” dodala. Nový koronavírus potvrdili ešte minulý týždeň v zariadení do 80 ľuďom, ide o seniorov i zamestnancov.  

Regionálni hygienici vyzývajú obyvateľov, aby striktne dodržiavali všetky opatrenia a nehľadali možnosti, ako využiť výnimky. Nový typ koronavírusu je podľa nich nákazlivejší, šíri sa rýchlo a môže spôsobovať ťažké ochorenia.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 16:38 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img