V ružových a červených regiónoch nebude do práce potrebný test

1
certifikát (Foto: TASR)

Zamestnanci v regiónoch s lepšou epidemiologickou situáciou by do práce nemali potrebovať negatívny test na ochorenie COVID-19. Potvrdil to minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) s tým, že by sa to týkalo červených a ružových regiónov. Test by naďalej potrebovali ľudia pracujúci v službách.

Podľa Krajčího ide o reakciu na požiadavku ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), ktorá sa má odzrkadliť v uznesení vlády o predĺžení núdzového stavu. “Chcel, aby sa v lepších okresoch, to znamená červené a ružové, postupovalo regionálne podľa COVID automatu. Je tam podmienka testu pre všetkých, ktorí poskytujú služby, teda prichádzajú do styku s inými obyvateľmi,” povedal. Ústupok podľa neho uznali, aby vláda postupovala jednotne.

V spomínaných regiónoch tak nebudú musieť zamestnanci ukazovať v práci test s výnimkou služieb. Šéf rezortu zdravotníctva však testovanie zamestnancov odporúča. Ako poznamenal, je to aj ochrana zamestnávateľa pred vznikom epidémie na pracovisku. Krajčí bude každý utorok informovať o najnovších dátach, aby sa regióny mohli pripraviť na to, v akej fáze budú od ďalšieho pondelka.

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) po stredajšom rokovaní vlády, ktorá odobrila nový COVID automat, avizoval potrebu pravidelného testovania v čiernej a bordovej fáze COVID automatu s tým, že certifikát o testovaní môže byť najviac sedem dní starý.

Právna úprava zákazu vychádzania a výnimiek bude od budúceho týždňa totožná s tou, ktorá platí v súčasnosti, priblížila po stredajšom rokovaní vlády ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Zachované majú byť aj súčasné výnimky pre deti, zdravotne postihnuté osoby či starších ľudí. Po doobednom rokovaní vlády sa avizovalo, že by sa o uznesení vlády o predĺžení núdzového stavu mohlo rokovať ešte v stredu.

- Reklama -

1 komentár

  1. Ha, ha, ha … už sa konečne dohodnite a predstavte nám jeden ucelený a nemenný plán!!! Ak to neviete a nedokážete to, tak potom si zbaľte kufre a padajte!!! Celé Slovensko vás má už plné zuby!!!

Comments are closed.